top of page

Звіт

завідувача дошкільного навчального закладу №1 «Вербиченька» Степногірської селищної ради

за 2016/2017 н.р.Ф

Даний звіт зроблений на підставі наказу Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 р. № 178, «Положення про порядок звітування керівників дошкільних загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед пед. колективом та громадськістю».

Мета: подальше утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління навчальним закладом, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень запровадження колегіальної етики управлінської діяльності завідувача.

Завдання звітування:

1. Забезпечити прозорість, відкритість і демократичність управління дошкільним навчальним закладом.

2. Стимулювати вплив громадськості на прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління дошкільним навчальним закладом.

Дошкільний навчальний заклад № 1 Степногірської селищної  ради Василівського району Запорізької області знаходиться за адресою: 71611, Запорізька обл., Василівський район, вул. Молодіжна 4-Г

розрахований на 6 груп , функціонує 4 групи, які відвідує 90 дітей. Режим роботи КДНЗ №1: п’ятиденний з 7.00. до 18.00. Мова навчання – українська.

Протягом 2016/2017 навчального року КДНЗ № 1 працював за Базовим компонентом /нова редакція/ дошкільної освіти, комплексною додатковою освітньою програмою «Дитина в дошкільні роки» у всіх вікових групах закладу, а також, відповідно до власного Статуту, програми розвитку та річного плану роботи.

Дошкільний навчальний заклад має необхідні умови для вирішення загально - освітніх, фізкультурно-оздоровчих заходів. Групи оснащені іграшками згідно типового переліку, постійно оновлюється розвивальне-ігрове середовище.

У порівнянні з минулими роками кількість дітей по мережі не змінювалася.

АНАЛІЗ ПЕДАГОГІЧНОГО СКЛАДУ

КДНЗ № 1 укомплектований педагогічними кадрами до складу якого входять 11 педпрацівників: 1 завідувач, 1 вихователь – методист, 1музичний керівник,8 вихователів. З вищою освітою – 4 педагоги, з середньо-спеціальною освітою – 4 педагоги. Кількісний склад педагогів за освітою не змінювався за останні 4 роки.

З боку керівника в дошкільному закладі постійно проводиться аналіз кваліфікаційного рівня педагогів та доцільність їх розстановки. У порівнянні з 2015/2016 навчальним роком кваліфікаційний рівень педагогів дошкільного закладу не змінився.

УПРАВЛІНСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

У 2016/2017 навчальному році колектив закладу працював творчо і відповідально. Адміністрація закладу охопила оперативним контролем стан підготовки до навчального року, виконання вимог режиму в ДНЗ, рівень педагогічної майстерності педагогів, що атестуються. Під час педрад, семінарів використовувались інтерактивні методи навчання педагогів: дискусії, ділові ігри, вправи. Проведення відкритих занять стимулювало педагогів до поглибленого вивчення питань, що висвітлюються, пошуку нестандартних, цікавих рішень, а також сприяло збільшенню самооцінки.

Вихователь-методист Ханіна В.М., протягом року, надавала допомогу вихователям у складанні планів роботи з різних розділів програми «Дитина в дошкільні роки», підвищенні рівня самоосвіти, веденні документації згідно номенклатури.

В ході вивчення організації освітньо – виховного процесу, інноваційної діяльності педагогічного колективу з’ясувалося, що в інноваційній діяльності педагоги за основу беруть виконання Закону України «Про інноваційну діяльність» та Положення про порядок здійснення інноваційної освітньої діяльності, затверджене наказом МОН молодьспорт 30.11. 2012 №1352.

Предметно – розвивальне середовище в групах можна охарактеризувати як таке, що відповідає інноваційним вимогам: створені комфортні, сприятливі умови для розвитку дитини в самостійній і спільній діяльності. Враховано розподіл дитячої активності, гендерний підхід, психофізіологічний комфорт, трансформація простору. Недоліками є недостатня наявність в групах сучасних технічних засобів – хоч в кожній групі є телевізор, але відсутні мультимедійні пристої, комп’ютерна техніка.

З метою пропаганди інноваційних технологій, прогресивного педагогічного досвіду та психологічної грамотності у дитячо-батьківських взаєминах педагоги дошкільного закладу намагаються урізноманітнювати форми і методи роботи з батьками: інформаційні буклети, майстер-класи, перегляд фрагментів освітньої роботи, залучення до участі в конкурсах та акціях. Так, вихователі групи «Краплинка» Лисак Т.І., Малишева Д.С. провели перші батьківські збори у вигляді ігротеки «Подорж в країну сенсорики» , вихователі групи «Віночок» вихователі - ЛовковаВ.В, Лісовська В.Ф., провели батьківські збори у вигляді КВН « Ми – компетентні батьки», вихователі групи «Сонечко» - вихователі Торянік Л.В., Лобурець Х.В. провели збори у формі вікторини «Емоції під контролем». Такі інноваційні форми роботи з батьками сприяли підвищенню педагогічної компетентності батьків, допомогли позитивно впливати на якість виховання і розвитку дошкільнят, дали можливість педагогам самовдосконалюватися у своїй роботі. Це також сприяло зміцненню авторитету ДНЗ серед родин наших вихованців.

МЕТОДИЧНА РОБОТА

Відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», виходячи з аналізу освітньої і методичної роботи за 2015/2016 навчальний рік, враховуючи досягнення і перспективи розвитку, діагностичне анкетування педагогів, з метою усунення недоліків і підвищення ефективності роботи, методична робота в закладі була спрямовувалась на реалізацію основних завдань дошкільного закладу:

1.Продовжувати роботу щодо формування патріотичних почуттів у дітей раннього та дошкільного віку (4 рік);

 2.Продовжити роботу проблеми модернізації підходів у роботі з родинами (3 рік);

3.Розпочати формування мотивації (потреб, інтересу,почуття обов’язку і відповідальності), позитивно – емоційного ціннісного ставлення до праці як до форми буття і способу самореалізації людини.

З метою виявлення та підтримки ініціативних творчих педагогів, підвищення їх професійної компетенції та творчості, популяризації педагогічних ідей та інновацій  районною методичною службою організовано конкурси  « заговори, щоб я тебе побачив». Де вихованка старшої групи Ліщук Поліна зайняла третє місце в районі.  Для підвищення рейтингу дошкільного закладу, пропагування досвіду роботи педагогічного колективу, ознайомлення громадськості та батьків з життям ДНЗ постійно поповнюється матеріалами сайт .

РЕЗУЛЬТАТИ ОСВІТНЬО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ

Якість реалізації пріоритетних завдань ДНЗ вивчалася під час спостереження за освітньо-виховним процесом, бесід з дітьми, педагогами, під час тематичних та комплексної перевірок. За підсумками тематичного контролю з проблеми формування комунікативно-мовленнєвих умінь у дітей 5-го року життя (вихователі Торянік Л.В., Лобурець Х.В..) 48% вихованців показали високий та достатній рівень мовленнєвої компетенції. Показником плідної роботи вихователя Лобурець Х.В. з цього напряму є участь вихованців у конкурсі ораторського мистецтва «Заговори, щоб я тебе побачив» (3 місце у районному конкусі Ліщук Поліна та Кніхута Софія)

За результатами педагогічного обстеження розвитку дітей на кінець 2016/2017 н.р. із 90 діагностованих дітей: з високим рівнем розвитку – 15дітей (16,6%) з достатнім рівнем – 20 дітей (22%); з середнім рівнем – 55дітей (55,9 %); з низьким –5 дітей (5,5 %). Простежується позитивна динаміка порівняно із стартовою діагностикою: збільшилась кількість дітей із високим рівнем розвитку на 8%, достатнім – на 10%, знизилась кількість дітей з середнім рівнем на 12 % та низьким рівнем розвитку на 5%. На кінець 2016/2017 н.р. найбільшу кількість дітей низького рівня виявлено в групі «Краплинка» (середній дошкільний  вік, вих. Лисак Т.П., Малишевк Д.С. - 17 %) від загального числа вихованців, тому педагогам запропоновано стимулювати розвиток пізнавальної активності дітей шляхом надання дитині можливості досліджувати, експериментувати, домагатися чіткої й доступної інформації. Найкраща динаміка спостерігається в групі «Сонечко» (перед дошкільний вік) +35 % (вих.Торянік Л.В., Лобурець Х.В. Проблема наявності низької динаміки та часткова відсутність елементів інтерактивності та наочності в освітньому процесі ДНЗ (показники підрозділу «Мовленнєве спілкування» (55%) не змінились в порівнянні з минулим роком) свідчить про недостатню увагу педагогів до розв’язання питання формування комунікативно-мовленнєвої компетенції дошкільників, невідповідність методів та засобів навчання нинішнім вимогам сучасного заняття та доводить необхідність усвідомлення педагогами принципово нових вимог до педагогічної діяльності, впровадження інноваційних методик в освітній процес.

За результатами обстеження стану готовності дітей до шкільного навчання з 21 випускника 2017 року: висока шкільна зрілість у 3(14,2%) дітей, достатня – 10(47,6%), середня –( 38,2 %) . Дітей, які мають низький рівень шкільної зрілості не виявлено.

РОБОТА З НАСТУПНОСТІ ІЗ ШКОЛОЮ ТА БАТЬКАМИ

Здійснювався зв'язок з Степногірською ЗОШ через зустрічі вихователів старших груп з вчителями, взаємне відвідування занять, участь у спільних масових заходах, акціях. Зусиллями педагогів школи та дошкільного закладу організовані такі свята як: свято Першого дзвоника, Букварика, Новий рік, театралізовані та лялькові вистави тощо. Така робота сприяє позитивній адаптації старших дошкільників до школи. До школи в 2017 році піде 21 дитина.

Створено персоніфіковані банки даних відомостей про дітей дошкільного віку. З боку керівника дошкільного навчального закладу здійснюється систематичний контроль за організацією даної роботи.

ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ

Організація харчування дітей в дошкільному навчальному закладі, здійснювалася згідно Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої Наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України 17.04.2006 за №298/227.

Вартість харчування дітей в дошкільному навчальному закладі у 2015/2016 навчальному році встановлено 22 грн. Батьки вносять плату за харчування у розмірі 60 відсотків від вартості харчування за день. (рішення виконкомуСтепногірської селищної ради від 22.12.2016 р. №11).

Для виявлення дітей пільгового контингенту у вересні та протягом 2016/2017 н. року проведиться соціальне опитування сімей. Для категорії цих дітей організовано 50% оплата за харчування. Звільнені від оплати батьки дітей, які є переселенцями з тимчасово окупованої території України і районів проведення антитерористичної операції, звільнені від оплати за харчування діти, батько яких приймає участь в АТО і мають підтверджуючи документи.

З метою забезпечення збалансованого різноманітного харчування складається двотижневе перспективне меню,розроблена картотека страв, яка погоджена і затверджена відділом гігієни і харчування дітей міської СЕС.

МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ

Керуючись санітарними правилами для дошкільних навчальних закладів було проведено аналіз захворюваності дітей ДНЗ який показав, що за 1перший квартал 2017 року днів пропущених за хворобою було 785 (ясла -300, сад - 485), що є на 90 днів більше. Причиною збільшення пропущених днів за хворобою є гострі  респіраторні вірусні захворювання.

Лікувально - профілактичну роботу в дошкільному закладі веде сестрамедична Михальчук Л.Р., лікар – педіатр Мартиненко Г.В.., які постійно контролюють, проводять фізкультурно - оздоровчу роботу з дітьми всіх вікових груп, разом з вихователями та батьками. Виконують заходи профілактичного характеру: щеплення, антропометрію, визначення гостроти зору, перевірку постави, огляд на педикульоз. Високоефективними є рекомендації загального санітарно-гігієнічного спрямування, зокрема: часто мити руки з милом; прикривати ніс та рот хустинкою (або одноразовими серветками), особливо при кашлі та чиханні; широко застосовувати засоби нетрадиційної (народної) медицини, гомеопатичні препарати, оксолінову мазь. Для зниження захворюваності колективом ведеться копітка робота, зокрема це:

1.​Організація роз’яснювальної роботи з дітьми та батьками профілактики захворювань.

2.​Систематичне щеплення дітей.

3.​Дотримання вимог санітарії.

4.​Здійснення гартування вихованців.

5.​Організація фізичного виховання.

6.​Чітке дотримання режиму дня.

7.​Взаємодія медсестри дошкільного закладу з дитячою поліклінікою.

ДНЗ забезпечений медикаментами у повному обсязі за рахунокСтепногірської селищної ради.

РЕЗУЛЬТАТИ РОБОТИ ЩОДО УКРІПЛЕННЯ МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНОЇ БАЗИ

Протягом 2016/20176 навчального року активно працював батьківськийкомітет закладу. Члени батьківського коміттету закладу систематично були присутні на педагогічних радах, організовували роботу з громадськістю щодо залучення позабюджетних коштів та раціонального їх використання.Батьківський комітет закладу вів активну діяльність щодо залучення батьків до благоустрою території дошкільного закладу, проведенню ремонтних робіт. Засідання батьківського комітету закладу проводились регулярно.

За кошти Степногірської селищної ради було придбано медикаментів на суму- 2500

Фарби -2800грн

Ремонт підлоги двох прогулянкових павільйонів – 30000 грн.

За кошти районного бюджету придбано 12 обігрівачів та швейну машинку на суму 20000 грн.

Завдяки благодійній допомозі фермерів було придбано:

Килим для музичної зали- 3000 грн

Телевізор для середньої групи – 4.200 грн.

Телевізор для молодшої групи – 4.200 грн.

Водонагрівач для харчоблоку – 2.300 грн.

Меблі для другої молодшої групи – 3.500 грн.

Ноутбук -7000 грн.

Замінено лінолеумне покриття підлоги у трьох групах 26000 грн.

Була проведена підписка періодичних видань, закуплена методична література на суму 2000 грн.

Придбано посуду для групп на суму 3.500 грн

 Здійснюється заправка картриджу.

ПІДСУМКИ

Підводячи підсумки минулого навчального року можна стверджувати, що робота з дітьми велась систематично, цілеспрямовано, комплексно, з урахуванням вікових можливостей дітей та відповідно до вимог Базового компоненту.

Але є труднощі, які необхідно вирішувати це: ремонт прогулянковогопавільйону групи №1, ремонт складських приміщень,ремонт цоколю будівлі ДНЗ, заміна ліолемного покриття в коридорах та в двох групових кімнатах.

bottom of page